Ballarat

Monday, 8th Feb 2021


RACE 1
BOTTLE-O
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4COCONINO Judith Mccullagh 22.532 2.1
2 3 3PHAENON BALE Tammy Kennedy - Harris 22.693 6.7
3 6 6BUTTERFLY INDEE Thomas Boehmke 22.882 5.2
4 1 1HONE YOUR SKILLS Cole Brett 22.909 11.4
5 8 8NAHA Cristina Gason 23.299 9.7
6 5 5CHASING SUMMER Richard Boehm 23.444 34
7 2 2CHASING LOVE Richard Boehm 23.672 9.2
8 7 9PLAY A TUNE Norman Wynd 23.77 30.8
S - 7MY ANNABELLE Joe Uglietta 0
RACE 2
BACKMANS PET FOODS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4ROXY SMIRNOFF Andrea Dailly 25.697 4.5
2 3 3BRILLIANT BRIAN Andrea Dailly 25.698 7.1
3 1 1PABBIE BALE Andrea Dailly 25.801 4.3
4 7 7MAXIMUM COOK Norman Wynd 26.066 3.9
5 8 8TWO UP TOMMY Peter Frost 26.199 7
6 5 5WHY ARANDT Max Zammit 26.422 41.8
7 2 2BYE THE WAY Greg Turnbull 26.426 80.8
8 6 6LALA FIG Andrea Dailly 26.524 6.8
RACE 3
GAP (0-1 WIN)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8DAPH'S FARRAH Donna Knight 25.55 2.4
2 7 7LONESOME STAR Alfred King 25.906 8.8
3 1 1LALA GRAPEFRUIT Andrea Dailly 25.988 4.7
4 2 2LALA JUNIPER Andrea Dailly 26.066 2.8
5 5 5RUBY ARIZONA Robert Tolson 26.076 35.5
6 4 4HENRYK BALE Luke Harris 26.094 20.4
RACE 4
CATERING ALLSORTS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1CAPITIS Mathew Tabb 22.28 3.4
2 4 4INGA ASSALT Leslie Wright 22.328 59
3 5 5ROXY USUKI Donna Knight 22.512 4
4 8 8CRACKERJACK ADS Jordan Cooper 22.611 2.9
5 7 7TINKER CALIE Stephen Tabb 22.706 9.6
6 6 6MAHOGANY FLAME Alfred King 22.773 57.1
7 2 2GIAAN'S GIRL Wayne Gray 22.817 6.5
S - 3BROKEN BOOTS Joe Uglietta 0
RACE 5
A1 SIGNAGE (2-3 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8LIVIA BALE Linda Desmond 22.36 3
2 3 3HEY VAIN ELAINE Ronald Fisher 22.558 2.5
3 1 1PHOEBE'S ANGEL Nicole Bailey 22.651 12
4 7 7ISOTOPE Jason Tolson 22.662 4.9
5 2 2PIPER'S UNICORN Thomas Boehmke 22.666 8.7
T 4 4GOOFEY EXPRESS Joshua Moody 43.7
T 6 6GOLDANA BALE Tammy Kennedy - Harris 34.1
S - 5BRAZEN KING Jeffrey Guy 0
RACE 6
GPP 3300 LASER
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1PALACE LADY Andrea Chapple 25.586 1.2
2 8 8UNIQUELY MINE Steve Daniliuk 25.599 12.9
3 7 7NOTHING LASTS Paul Pace 25.635 3.8
4 5 5WHO IS ARANDT Margaret Brealey 25.751 35.6
5 4 4INDY NEVADA Donna Knight 25.952 26.3
S - 2COUGHLIN'S LAW David Condon 0
RACE 7
EUREKA CONCRETE (2-3 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1OUR BRINNI David Gehan 25.729 15.1
2 7 7DAPH'S ECHO Donna Knight 25.745 5.3
3 4 4SNACK ATTACK Aaron Debattista 25.77 2.2
4 8 8AEROLITHOLOGY Andrew Mooney 25.786 37.7
5 2 2PIRATE LEE Gary Hansen 25.831 2.6
6 5 5OLLIE Kevin Quinn 25.88 12.9
RACE 8
REVOLUTION PRINT
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 5 5SUPER RAGE Ivan Chircop 22.391 17.9
2 1 1ARROWSMITH Gary Hansen 22.481 2.3
3 7 7ONCE A KING Philip Dower 22.61 6.9
4 2 2BAD BAILEY Paul Pace 22.654 3.4
5 8 8SILVER DESTROYER Robert Weightman 22.876 4.7
6 6 6PYRENEES SPIRIT Hazelie Robinson 23.157 18.3
S - 3BUSY IZZY Dylan Cortese 0
S - 4TABLE TOP Keith Kelly 0
Click here for more detailed results