Ballarat

Monday, 1st Feb 2021


RACE 1
BACKMANS PET FOODS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3ROXY USUKI Donna Knight 22.778 1.7
2 2 2PHAENON BALE Tammy Kennedy - Harris 22.953 7.7
3 8 8LEGEND JET Jason Formosa 23.11 17.3
4 1 1TEMPTATION CRAZE Adam Rademaker 23.43 4
5 4 4PLAY A TUNE Norman Wynd 23.467 9.9
6 6 6AMBER MAHOGANY Alfred King 23.499 12.6
S - 7ASTON ROXY Michael Chilcott 0
RACE 2
CATERING ALLSORTS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3ROGUE TEMPTATION Cassandra Rademaker 22.46 2.1
2 4 4MAXIMUM COOK Norman Wynd 22.674 8.6
3 2 2ALL INN TOFFEE Jason Formosa 22.804 16.7
4 7 7SEE ME BESPOKED Michael Chilcott 22.983 2.3
5 8 8HONE YOUR SKILLS Cole Brett 23.395 10.3
S - 1EXIT SIGN Nathan Hunt 0
S - 6MARIO BALE Luke Harris 0
RACE 3
BOTTLE-O (0-1 WIN)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7ELECTRIC ZULU David Gehan 22.491 22.9
2 8 8DIVA DOT Jason Formosa 22.713 1.7
3 2 2INGA ASSALT Leslie Wright 22.72 24.6
4 3 3KILLER MISS Vivianne Giles 22.728 6.4
5 6 6PARASITE Bernie Ender 22.738 4.2
6 1 1MAXI MAL Neil Mason 22.96 14.6
7 4 4PAT MAY JOY Jeanette Spruyt 23.018 26.4
RACE 4
3BA/POWER FM
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 2 2AGENT ROCKET Darlene Mcintyre 25.508 2.7
2 1 1CHLOE EXOTIC Michele Berry 25.728 4.9
3 4 4PYRENEES PEGASUS Ian Robinson 25.831 3.9
4 6 6FRAINY'S WELL Colin Baker 26.028 13.3
5 3 3HENRYK BALE Tammy Kennedy - Harris 26.057 4.7
6 7 7RUBY ARIZONA Robert Tolson 26.142 14.6
S - 8WINDBURN Michael Meyer 0
RACE 5
GCV #13STRONG (1-2 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8PEPE POWER Shane Jackson 25.449 3.3
2 3 3GYPSY CINNAMON Donna Knight 25.581 3.1
3 2 2BRINDLE FIRE Robert Tolson 25.711 2.7
4 4 4MINTER EXPLODE Kevin Tirchett 25.902 7.1
5 6 6LEA ARANDT Margaret Brealey 26.391 17
S - 1CASH NO CREDIT Shara Quinlan 0
S - 7ALPINE BLAZE Jeff Galea 0
RACE 6
GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:545
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 2 2CHILL OUT WEBBY Julie Chilcott 31.265 2.2
2 6 6REDZIN Patrick Burley 31.267 2.7
3 3 3TIRAMISU FOR YOU Shara Quinlan 31.441 7.3
4 8 8NEW SAMSATION Patrick Newell 31.576 10.7
5 4 4KISS ME RAZLEY Gary Mannion 31.62 17.4
6 7 7ANOTHER EPISODE Brian Brown 31.647 26.1
7 1 1NATSU BALE Luke Harris 31.815 24
RACE 7
REVOLUTION PRINT
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6LUTHER Waylon Kee 25.478 12.2
2 7 7ORYA BALE Luke Harris 25.502 5.9
3 4 4I'M ANOTHER WHIZ Michael Heydon 25.831 12.9
4 3 3ADESANYA Cooper Hayes 25.847 14.4
5 2 2COUGHLIN'S LAW David Condon 25.958 1.3
6 8 8WHO IS ARANDT Margaret Brealey 25.992 17.2
S - 1PYRENEES STEELE Ian Robinson 0
RACE 8
A1 SIGNAGE
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6PETE CABANG Andrew Mooney 25.471 15.8
2 1 1ROGER ROCKS Paul Pace 25.656 8.2
3 2 2QUICKER THAN JOE Alan Hanson 25.718 3.7
4 7 7MISS MARLEY Vivianne Giles 25.735 17.5
5 8 8MAJOR BOURBSKI William Lambert 25.786 4.6
6 3 3MAHOGANY STORM Alfred King 25.815 6.6
7 4 4INDY NEVADA Donna Knight 26.121 3.5
8 5 5SPORTS GAIRN Leslie Wright 26.486 79.3
RACE 9
EUREKA CONCRETE (1-2 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1CRYPTO GEEK Thomas Sharp 22.342 2.9
2 2 2CLOAK AND DAGGER Paul Cusack 22.453 1.7
3 8 8ISOTOPE Jason Tolson 22.649 5.4
4 4 4VICTORY CHICO Neil Mason 22.701 14.8
S - 3PANDORA'S HOPE Neil Mason 0
S - 6FORENSIC LASS Marc Cahill 0
S - 7WEE FISHIN' Garry Harding 0
RACE 10
GPP 3300 LASER (2-3 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6PYRENEES ALPHA Ian Robinson 22.203 16.3
2 4 4LIVIA BALE Linda Desmond 22.494 3.4
3 1 1ALWAYS THERE Peter Desmond 22.639 10.2
4 2 2DAPH'S WALLY Donna Knight 22.695 2.4
5 3 3KING BROWN Darrell Leathan 22.754 8.5
6 8 8BLACK GARNET Jeff Galea 22.793 6.8
7 7 7WISHLY BALE Jason Formosa 22.915 18.1
RACE 11
STEVE TUDOR ELECTRICAL
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 2 2GINGER MEGGS John Galea 22.455 5
2 7 7BAD BAILEY Paul Pace 22.645 4.1
3 1 1PYRENEES SPIRIT Hazelie Robinson 22.651 8.6
4 3 3GRAND GIVEAWAY Shaun Baulch 22.727 28.4
5 6 6SWEET CHANELLE Christine Cortese 22.873 5.5
6 4 4ASTON VERVE Jordan Formosa 22.896 7.2
7 5 5DOUBLE TACTIC Chris Stanton 22.949 3.7
S - 8BATTERED SAV Gregory Couldridge 0
RACE 12
TAB VENUE MODE
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7TITANIUM LAD Peter Bartlett 22.569 2.1
2 4 4DIAMOND WHITE Richard Anchen 22.583 5.2
3 5 5SUPER RAGE Ivan Chircop 22.66 5
4 1 1ZAMBORA CLUB Suzanne Mannion 22.829 4.5
5 3 3TABLE TOP Keith Kelly 22.911 9.4
S - 2COOL STORY BRO Nathan Hunt 0
S - 6FAST FREDDIE Robert Tolson 0
S - 8ZEN MISTRESS Gregory Couldridge 0
Click here for more detailed results