Ballarat

Monday, 22nd Mar 2021


RACE 1
BACKMANS PET FOODS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 5 5YELLOW BRICK Kurt Burger-trudgett 25.413 3.9
2 3 3MAELYNN BALE Correy Grenfell 25.536 3.1
3 8 8DAPH'S DESI Donna Knight 25.792 4
4 1 1WHY ARANDT David Gehan 25.804 32.6
5 6 6LAMONT BALE Correy Grenfell 25.861 13.3
6 4 9DUSTY LYN Joshua Formosa 25.976 4.2
7 7 7DEED OF SHIANNE Richard Anchen 26.362 60.4
S - 2JYE'S JET Lisa Cockerell 0
S - 4CROWN SALLY Correy Grenfell 0
RACE 2
REVOLUTION PRINT
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1LORETTA BALE Samantha Grenfell 22.104 3
2 4 4BLUE ENTOURAGE Marcus Lloyd 22.257 6.8
3 8 8OLIVIA TWIST Mim Gilders 22.37 11.4
4 7 7ABERNATHY Lisa Cockerell 22.551 2
5 6 6BLUE CHIFFON Bruce Baxter 22.625 9.8
6 3 3ALL INN LIBBY Jye Formosa 22.946 33.4
S - 2CROWN SUZIE Correy Grenfell 0
RACE 3
BALLARAT GAP CAFE
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7BLUE RASPBERRY Keith Lloyd 22.167 7.4
2 2 2WINSLET BALE Samantha Grenfell 22.548 4.8
3 4 4JAVEN BALE Correy Grenfell 22.567 2.2
4 8 8EXIT SIGN Nathan Hunt 22.593 19.2
5 1 1WIGGLE IT BART Donna Furey 22.615 5
6 6 6PARASITE Bernie Ender 22.763 7.5
S - 3LOCH Andrew Mooney 0
RACE 4
3BA/POWER FM
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8GOLD LUMINESCE Shelly-ann Warde 22.415 1.5
2 4 4WILL'S BELLA Colin Baker 22.547 12.1
3 3 3BUZZ OUT Darrell Leathan 22.672 45.1
4 1 1CHLOE EXOTIC Michele Berry 22.707 5.3
5 2 2EL SENOR VERDE Graeme Hope 22.809 11.6
6 7 7SHIM'S HEART Marcus Lloyd 22.923 7.3
7 6 6BAILEYS AND MILK Ronald Fisher 22.968 49
RACE 5
GPP 3300 LASER
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1INKA BALE Samantha Grenfell 25.356 1.6
2 6 6ZARATE David Jensen 25.702 5.1
3 7 7LALA GRAPEFRUIT Donna Knight 25.784 8
4 5 5RICH CON Catherine Roberts 25.85 39.3
5 2 2PYRENEES PEGASUS Ian Robinson 25.894 25.6
6 8 8LONESOME STAR Alfred King 26.015 23.7
7 3 3COCO LILLY Bruce Loft 26.048 7.3
8 4 4BIG TANGO Tony Cortese 26.148 94.2
RACE 6
STEVE TUDOR ELECTRICAL
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4VALLETTA SKY John Nicholls 25.671 6.1
2 1 1OUR GIRL DAISY Julie Abela 25.812 36.6
3 8 8OUR ROCK MAN Michele Berry 25.938 4.6
4 2 2SPRING ROLL Calven Russell 25.986 10.2
5 6 6UNIQUELY MINE Steve Daniliuk 25.995 5.6
6 5 5THROUGH THE DARK Waylon Kee 26.122 6.6
7 7 7WAY TO IMPORTANT Derek Faulknall 26.143 3.2
8 3 3BARBADOS DREAM Rita Gatt 26.218 29.1
R - 9WOKE UP LATE Phillip Tanti 0
R - 10DOUBLE UP Calven Russell 0
RACE 7
TAB VENUE MODE
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3SUPERIOR KIKI Joyce Condon 22.027 3.1
2 8 8ASTON ELSIE Wendy Saathoff 22.226 6.2
3 1 1LA LA LUCKY Kurt Burger-trudgett 22.398 6.5
4 4 4PYRENEES SPIRIT Hazelie Robinson 22.473 49.2
5 2 2ADESANYA Cooper Hayes 22.555 4.6
6 5 5PRECISELY Frank Meyer 22.565 21
7 7 7BAD BAILEY Paul Pace 22.583 11.9
8 6 6SOUTH EAST QUEEN Allan Meyer 22.613 5.7
RACE 8
A1 SIGNAGE
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:545
  • Stake money:$950 - $275 - $140
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7DOUBLE TACTIC Chris Stanton 31.119 2.1
2 4 4LAWSON DRIVE Raymond Gatt 31.186 5.9
3 6 6BIG LITTLE SIS Bernie Ender 31.336 11.5
4 3 3UNA STAR Billy Mcrae 31.337 31.1
5 8 8CAVEMAN YAP George Kantzidis 31.697 6
6 1 1MAHOGANY STORM Alfred King 31.843 6.1
7 2 2INDIGO INDY Sarah Swan 32.169 12.2
RACE 9
EUREKA CONCRETE (1-2 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3FAIRYTALE POPPY Delaine Vigor 22.347 2.8
2 2 2LIMBURG SPECIAL Peter Reivers 22.57 17.5
3 1 1ALL INN TOFFEE Jason Formosa 22.632 8.2
4 6 6TRENDING WAVE Donna Knight 22.773 2.7
5 7 7ICENI HUNTER Susan Gray 22.98 4.2
6 8 8RUNING FOR JUDDY Nikkole Stanton 23.335 50.1
F 4 4TERKA WYE David Gehan 55.1
RACE 10
BOTTLE-O (2-3 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4KING BROWN Darrell Leathan 22.356 5.8
2 6 6BERRINGA BLUE Geoffrey Williamson 22.437 2.8
3 1 1COCONINO Judith Mccullagh 22.5 2.6
4 3 3ROCKY STRIKE Calven Russell 22.603 17.5
5 7 7QUIRKY PHOEBE Michele Berry 22.74 20.7
6 8 8URANA VIERI Colin Baker 23.096 34.2
7 2 2NANA ROSE Charles Farrugia 23.193 7.3
RACE 11
GREYHOUND CLUBS VICTORIA
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 5 5COOL STORY BRO Nathan Hunt 22.475 14.1
2 3 3DIAMOND WHITE Richard Anchen 22.553 8
3 2 2RIVERDALE BEAR Matthew Abela 22.675 4
4 1 1BLACK TESS Elizabeth Lloyd 22.728 5.7
5 8 8UNA'S BOY Gregory Mcrae 22.852 9
6 6 6RINGCRAFT Denis Craven 23.075 12.8
7 4 4MAGGIE PIE Geoffrey Williamson 23.332 2.7
S - 7BUSY IZZY Dylan Cortese 0
RACE 12
TAB - LONG MAY WE PLAY
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3RED HOT LADY Shelly-ann Warde 22.808 2.1
2 8 8CHACHI ARCOLA Elizabeth Lloyd 22.931 27.4
3 4 4MISS WINKS Steven Chircop 22.962 9.8
4 7 7FERNANDO'S FLARE John Chircop 22.979 2.9
5 5 5SILVER DESTROYER Robert Weightman 23.164 6.9
6 1 1CRACKERJACK TYS Ronald Fisher 23.342 10.8
S - 2VALLETTA MIST John Nicholls 0
S - 6CHILL OUT ISLA Ronald Dunne 0
Click here for more detailed results