Ballarat

Monday, 8th Jun 2020


RACE 1
GAP
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1ASHBY SWIFT Clint Capuano 22.391 1.9
2 3 3ALVIRA Elizabeth Lloyd 22.616 3.4
3 4 4WE WILL PREVAIL Gregory Mcrae 22.787 11.8
4 7 7ON PATROL Ronald Rowe 23.009 15.9
5 5 5BELLA BOOM Louie Bicchieri 23.012 7.1
6 2 2PYRENEES MAX Ian Robinson 23.362 56.6
7 6 6MONTOYA Russell Edwards 23.461 70
8 8 8COLORADO SUN Michael Bowerman 23.898 23.1
R - 9LONESOME STAR Alfred King 0
R - 10GLORIOUS ONE Lewis Green 0
RACE 2
A1 SIGNAGE
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6WEBLEC BLISS Heather Baxter 22.479 4.5
2 7 7PANDORA'S BLUE Jason Wickham 22.532 3.5
3 8 8CALABRESE GINO Louie Bicchieri 22.83 4.1
4 3 3LIBBY THE RIPPER Lisa Farquhar 22.945 21.3
5 4 4WHY NOT JAMIE Wayne Gray 22.992 5.5
6 2 2ASTRO NAUGHTON Sharon Kaliszewski 23.491 23
7 1 1MAHOGANY FLAME Alfred King 23.608 7.7
8 5 5SAND DANCE Gavin Ithier 23.755 32.5
R - 9WILL'S BELLA Colin Baker 0
R - 10WAIKERIE BANDIT Steven Kaliszewski 0
RACE 3
EUREKA CONCRETE
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3WRONG DECISION Ivan Chircop 22.329 10
2 6 6HEART BEATS TRUE Ian Robinson 22.697 12.9
3 8 8MAJOR DIAMOND Lewis Green 22.817 3.5
4 4 4PATRICIA MARY Jason Formosa 22.869 16.2
5 5 5SILVER CHARRO Robert Weightman 22.881 3.9
6 2 2BIG BUCK Keith Lloyd 23.165 2.6
7 7 7TOMMY CAWBOURNE Darrell Leathan 23.293 51.6
S - 1INGA ASSALT Leslie Wright 0
R - 9PAI GOW POKER Paul Pace 0
R - 10PANDORA'S HOPE Jason Wickham 0
RACE 4
BACKMANS PET FOODS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 5 5SASSY KEATS Dalton Templeton 25.872 5.2
2 4 4TEAKS STREAK Adam Rademaker 25.905 5.5
3 8 9PAI GOW POKER Paul Pace 25.998 3.8
4 2 2AEROLITHOLOGY Andrew Mooney 26.185 7.1
5 6 6FRAN JOE Debbie Bewley 26.338 6.7
6 1 1ARANCINI Jason Formosa 26.669 26.8
7 3 3WINDBURN Michael Meyer 26.715 9.5
8 7 7RUNING FOR JUDDY Michael Meyer 26.717 8.6
S - 8FOLLOW THE QUE Mark Johnson 0
RACE 5
SIRES ON ICE (1-4 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:545
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4ANGIE LING Stan Bauer 31.353 2.4
2 3 3MEPUNGA HOLLY Ross Lyons 31.569 4.3
3 7 7SELF ASSURED Peter Crawley 31.733 8.7
4 1 1ODDJOB LAD Warren Duniam 31.849 8.9
5 2 2BERRINGA BLUE Geoffrey Williamson 31.861 8.3
6 6 6LIGHTNING ARTIST Mark Johnson 31.922 6.6
7 8 8MICK'S KIMMY Peter Crawley 31.933 25.8
RACE 6
JA CATERING & FUNCTIONS
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 2 2GREAT SUCCESS Jack Campbell 25.695 2.7
2 8 8LAST OUTLAW Malcolm Davis 25.845 6.7
3 7 7JANRAY LUCKY ONE Frank Meyer 26.093 11.2
4 6 6OSIRIS CHILD Dale Dawson 26.243 12.8
5 4 4BAGEERA Glenn Campbell 26.262 9.1
6 5 5EASTER ORCHID Peter Crawley 26.267 2.8
7 1 1SENSE Jason Formosa 26.363 38.5
S - 3XERON BALE Daniel Gibbons 0
R - 9KURRI KURRI Nathan Hunt 0
R - 10EXFORD LASS Darlene Mcintyre 0
RACE 7
BOTTLE-O (1-2 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3LIVERPOOL FLYER Benjamin Magri 25.828 3.6
2 1 1PLAY ALONG Jazmyn Warzywoda 25.901 22.7
3 8 8GRIME TIME ZEUS Gary Mannion 26.026 21.8
4 5 5MIDNIGHT FORCE Adam Rademaker 26.089 2.4
5 7 7UNIQUELY MINE Steve Daniliuk 26.107 2.8
6 2 2KRATOS Phillip Tanti 26.296 39.4
7 6 6PYRENEES DAISY Ian Robinson 26.342 98.2
8 4 4DAISY HILL LAD Alan Bayliss 26.548 48.6
R - 9PAI GOW POKER Paul Pace 0
RACE 8
3BA/POWER FM
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 5 5URINGA Nathan Hunt 25.716 16.7
2 8 8GO NATALIE GO Frank Meyer 25.771 2.9
3 3 3WHITE CYNDER Malcolm Davis 25.822 6.3
4 1 1ASTON MOSCATO Tina Womann 25.87 3.3
5 4 4ASTON ANDO Jack Campbell 26.06 8.9
6 2 2BOB'S BREW Raymond Brewer 26.077 7
7 7 7FLASH ANGEL Andrew Mooney 26.198 24.5
8 6 6SUCCESSION PLAN Frank Meyer 26.413 41.8
S - 10KRAKEN BO Barry Hall 0
R - 9YONDU Jason Formosa 0
RACE 9
REVOLUTION PRINT (1-2 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7PYRENEES SPIRIT Ian Robinson 22.58 28.2
2 3 3DEBUT KNIGHT Anthony Sacco 22.639 17.4
3 4 9PIPER'S UNICORN Thomas Boehmke 22.673 21.5
4 8 8MAXIMUM ABBIE Justin Perkins 22.727 6.7
5 2 2LIMBURG SPECIAL Peter Reivers 22.869 2.8
6 1 1UNA'S BOY Gregory Mcrae 22.922 3.1
7 5 5DESTRUCT Marcus Lloyd 22.959 31
8 6 6ASTON LEAH Tina Womann 23.146 5.4
S - 4BETH ABLAZE Ann Panetta 0
R - 10BARELLEN MIST Alfred King 0
RACE 10
GPP 3300 LASER
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4NATSU BALE Rebecca Gibbons 22.272 4.2
2 1 1ONCE A KING Philip Dower 22.311 3.3
3 6 6ZIPPING NAVY Rebecca Gibbons 22.498 6.7
4 7 10KRAKEN RUBEN Julie Hall 22.573 6.3
5 3 3BLAST ZONE Malcolm Davis 22.639 5.1
6 5 9NORDIC PRINCE Adam Rademaker 22.919 16.6
7 8 8KELLI POCHETTE Ann Panetta 22.931 41.8
8 2 2SOFIE GOGOLAC David Gehan 23.031 18.5
S - 5ASTON SOHO Shawn Speeding 0
S - 7OOPS A DAISY Lewis Green 0
RACE 11
GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8MAGNET FORCE Joshua Mcdonald 22.637 2.1
2 7 7RINGCRAFT Denis Craven 22.77 8.9
3 3 3ABOUT THE SOUTH Michael Bewley 22.867 2.9
4 5 5TASHENDO Thomas Boehmke 22.955 32.7
5 4 4UMAR ALLEN Gregory Couldridge 22.971 10.6
6 6 6DORAN'S CALL Jason Formosa 23.012 52.6
7 2 2MARVELETTE Ian Robinson 23.339 8.8
S - 1PYRENEES PETRACA Ian Robinson 0
R - 9NORDIC PRINCE Adam Rademaker 0
R - 10KRAKEN RUBEN Julie Hall 0
RACE 12
DOWNLOAD THE WATCHDOG APP
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8MAGIC LANTERN Andrew Mooney 22.389 2
2 1 1COSMIC BREW Raymond Brewer 22.65 5.6
3 4 4TUESDAY'S GRACE Gregory Couldridge 22.946 37.3
4 5 5SPRING KISSED Lewis Green 23.021 16.7
5 3 3LOCK PEPPER Peter Desmond 23.03 17.8
6 7 7SILVER DESTROYER Robert Weightman 23.088 3.4
7 2 2PYRENEES INFERNO Ian Robinson 23.136 39.2
8 6 6PARUMBA TAYLAH Ian Robinson 23.514 25.3
R - 9GREASE LIGHTNING Gregory Couldridge 0
R - 10SPROUT Gary Brett 0
Click here for more detailed results