Ballarat

Monday, 25th Oct 2021


RACE 1 2:32 PM
VALE PAUL WHEELER
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:450
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 43455 1CHASING THE EDGE Sandra Elmes
2 33534 2SMOKE BUSH DRIVE Barry Reid
3 6888 3LA BLONDE Sheila Donlon
4 T7676 4ROLL THE BONES Keith Kelly
5 66456 5BROWNING BALE Tammy Kennedy - Harris
6 566 6LYRICAL DAD Dallan Klemke
7 888F7 7DIVINE CALLING Sheila Donlon
8 54424 8JESSIE'S BREW Raymond Brewer
RACE 2 2:54 PM
BOTTLE-O
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 53272 1SILVER JETT Robert Weightman
2 55333 2PEARL DEALER Ivan Chircop
3 85574 3PYRENEES PRADA Ian Robinson
4 72556 4MAKAYLA'S DIVA Ronald Fisher
5 55442 5TINKER YAP Craig Burns
6 85442 6RUBY DEALER Ivan Chircop
7 443P3 7LUCY MAC Darlene Mcintyre
8 36663 8BLUE CHERRY MISS Nathan Hunt
R 8484 9NIFTY BALE Luke Harris
R 37 10MAD MORGAN Carly Poulter
RACE 3 3:11 PM
EUREKA CONCRETE
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:390
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 72311 1WORLDWIDE Melissa Biggins
2 75755 2EXFORD NORM John Mcintyre
3 14563 3VIOLET ROSE Ronald Mccullagh
4 18454 4REIKO SHOCK Deborah Coleman
5 38363 5THINGS YOU DO Steven Chircop
6 56431 6LEO GIBLET Glen Burns
7 37412 7DRAIN THE SWAMP Keith Lloyd
8 23337 8STELLA'S MEMORY Thomas Boehmke
R 34668 9BIG FLATTY Ronald Dunne
R 64248 10LONELY JENNY Elizabeth Lloyd
RACE 4 3:27 PM
BACKMANS PET FOODS
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:450
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 34355 1ASTON BURTON Rebecca Gibbons
2 23724 2TROJAN PACKAGE Thomas Samantzis
3 26664 3NANA JUDY Elizabeth Lloyd
4 72565 4ALL FEAR Abraham Formosa
5 54155 5UNIQUE FAITH Stephen Brincat
6 15327 6EMPRESS BLAZE Kerry Houlahan
7 52516 7ROCK ME MAMA Targ Pipczak
8 47376 8BONDY BEAR Dallan Klemke
RACE 5 3:46 PM
CATERING ALLSORTS
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 6
  • Distance:450
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 51562 1MOO STAR Michelle Mallia
2 55166 2BELLA DREAMTIME Cooper Hayes
3 31518 3MASTER CLASS Michelle Mallia
4 78753 4BRIZO Robert Tolson
5 43265 5TWO GEARS Reginald Marriner
6 57587 6PRINCE ARCHER Emaly Frost
7 52453 7WAYLIN BALE Luke Harris
8 31515 8MOTOR HEAD MOE Katrina Evans
R 84458 9SPENCER GIBLET Rebecca Gibbons
R 46578 10MAJESTIC STELLA Santo Iuele
RACE 6 4:06 PM
REVOLUTION PRINT
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 21256 1PETE CABANG Andrew Mooney
2 68878 2LOW PLANES Bruno Panetta
3 24263 3SPITFIRE STRIKER Briana Robertson -leech
4 76773 4CHANKO GIRL Jason Tolson
5 24158 5ASTON SYRAH Samuel Webb
6 6348F 6PLAUSIBLE DREAM Phillip Tanti
7 72711 7ANNIE MY MATE David Long
8 85448 8ROCKSTAR HAYNES Abraham Formosa
R 26187 9CHASING HONEY Sandra Elmes
R 33137 10UNIQUELY MINE Steve Daniliuk
RACE 7 4:22 PM
DOWNLOAD THE WATCHDOG APP
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 87718 1ROCKY STRIKE Frank Meyer
2 24753 2BUSH TIGER Damian Fleming
3 53777 3SEABROOK STACK Chris Stanton
4 66848 4STAN'S HOPE Sheila Donlon
5 61686 5BRINDLE FIRE Robert Tolson
6 86442 6RED TALTARNI Alan Bayliss
7 25522 7ROOTS ROCK RIOT Jeffrey Abela
8 468F1 8ZIPPING SLADE Paul Pace
R 16516 9DREAMING Katrina Evans
R 63616 10WHO IS ARANDT Margaret Brealey
RACE 8 4:39 PM
A1 SIGNAGE
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:545
  • Stake money:$1,150 - $330 - $165
Box Form Name Trainer
1 85457 1TIGER BLURTON Mathew Tabb
2 42625 2BUSTER'S CHOICE Lloyd Fitzgerald
3 18351 3AEROLITHOLOGY Andrew Mooney
4 15526 4ROWER'S RULE Kevin Ward
5 33254 5PREMIER SLICE Kevin Ward
6 81658 6CRYSTAL OPAL Paul Radstock
7 65344 7FROTHY'S FRIDAY Jack Campbell
8 38848 8DAISY HILL LAD Alan Bayliss
RACE 9 5:02 PM
3BA/POWER FM
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 6
  • Distance:390
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 57666 1LIZZIE'S GLORY Ronald Fisher
2 72635 2MADLENKA Nicholas Sheehan
3 35274 3BAKALI GEORGE Leland Medcraft
4 84636 4KING CROW Jeffrey Guy
5 36837 5SHANIA'S DREAM Jye Formosa
6 83437 6ACACIA DREAM Marcus Lloyd
7 82614 7MAGICAL PATH Katrina Evans
8 2535F 8CHASING LOVE Richard Boehm
R 68647 9MISS MARLEE MOO Briana Robertson -leech
RACE 10 5:22 PM
GPP 3300 LASER
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 55617 1ZAMBORA CRYSTAL Gary Mannion
2 31643 2SOUTHWOOD ACE Chris Stanton
3 37823 3LIL SNOOZE Glenn Campbell
4 84333 4ZIPPING PISTOL Deborah Coleman
5 43754 5KAIDEN Abraham Formosa
6 45225 6ASTON SHADOW Paul Pace
7 67822 7GAZER'S LANE Michael Bewley
8 66224 8TINKER CINDY Jennifer Burns
R 34466 9ZIPPING PETRA Deborah Coleman
R 72518 10XARIA BALE Luke Harris
RACE 11 5:37 PM
STEVE TUDOR ELECTRICAL
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 84261 1INNOCENT DIVA Phillip Tanti
2 37473 2PYRENEES SPIRIT Hazelie Robinson
3 15431 3SILVER AMBITION Robert Weightman
4 28642 4ASQUITH BALE Catherine Roberts
5 34547 5COCONINO Judith Mccullagh
6 56344 6PYRENEES ALPHA Ian Robinson
7 25475 7GRAND GIVEAWAY Rachel Baulch
8 31713 8OVER LOAD Shaun Baulch
R 64537 9FROTHY'S DE GOEY Jack Campbell
R 52258 10CHIEF SEBON Joseph Briffa
RACE 12 5:57 PM
TAB VENUE MODE
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$1,000 - $290 - $145
Box Form Name Trainer
1 37318 1CAWBOURNE CHEEKY Jack Campbell
2 33225 2LA LA LUCKY Julie Abela
3 41773 3GOLDEN CHILD David Torr
4 58538 4CUTE INDEED Shaun Baulch
5 52875 5CENTURY ROCKS Lloyd Fitzgerald
6 53747 6BISSAKA SPIDER Anthony Sacco
7 45443 7FREDDIE LOCO Glenn Campbell
8 77362 8SLOANE THE CROW Jeffrey Guy
R 78768 9COOL STORY BRO Nathan Hunt
R 62566 10EUCHRE JOHN Paul Pace