Ballarat

Monday, 8th Mar 2021


RACE 1 2:44 PM
EUREKA CONCRETE
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 436 1BLUE RASPBERRY Keith Lloyd
2 22737 2LONESOME STAR Alfred King
3 63665 3AEROPLANE COUGAR Wayne Gray
4 43544 4DAPH'S DESI Donna Knight
5 7846 5CROWN SALLY Mark Johnson
6 68 6MAKAYLA'S DIVA Michael Meyer
7 333 7PACIFIC EXPRESS Sheila Donlon
8 45554 8PATONS ROAD Vivianne Giles
R 73625 9SHINING GEM Julian Gauci
R 875 10CROWN SUZIE Mark Johnson
RACE 2 3:09 PM
BACKMANS PET FOODS
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 25522 1JUNIOR Tracey Deglaitis
2 52644 2DRACONIC LAD Shane Jackson
3 14663 3SOLAR ENERGY Shara Quinlan
4 33411 4LILLY PATCH Joshua Formosa
5 26374 5BROKEN BOOTS Joe Uglietta
6 78668 6NEED TO SHINE Shelly-ann Warde
7 55554 7GOLD LUMINESCE Shelly-ann Warde
8 56765 8BAILEYS AND MILK Ronald Fisher
R 43162 9SEE ME BESPOKED Josh Duncan
R 48776 10TOMMY CAWBOURNE Darrell Leathan
RACE 3 3:27 PM
GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 44254 1BAD BAILEY Paul Pace
2 17336 2DUNDAS HOUDINI Evan Keene
3 16616 3UNTESTED Dylan Bate
4 26541 4DECKER Glenn Campbell
5 74465 5VIN JOEL Glenn Campbell
6 16665 6LIVIA BALE Linda Desmond
7 53232 7ONCE A KING Philip Dower
8 58527 8TAKE A ROSE Shane Jack
- 31257 9JONO'S EXPRESS Keith Kelly
R 21285 10DOUBLE UP Calven Russell
RACE 4 3:49 PM
STEVE TUDOR ELECTRICAL
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 75546 1CHILL OUT ISLA Ronald Dunne
2 58636 2DOONSIDE GEM John Higgins
3 46465 3MIZUKI ROSE William Donlon
4 46561 4SARAH SMIRNOFF Anthony Varchione
5 57556 5SPRINGVALE MISTY Anthony Varchione
6 76888 6SPORTS GAIRN Leslie Wright
7 56772 7CANYA HURRICANE Aaron Blake
8 76767 8BATTERED SAV Wendy Hansen
R 34254 9RINGCRAFT Denis Craven
R 36776 10PYRENEES SPIRIT Hazelie Robinson
RACE 5 4:07 PM
A1 SIGNAGE (1-2 WINS)
Expand
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:545
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 77584 1LUCKY SHIRAZ Michael Pell
2 44676 2ISOTOPE Jason Tolson
3 22436 3EMPIRE LAD Shane Jack
4 63447 4KID CALDWELL Aaron Blake
5 53344 5ERNIE PRANG Ian Cockerell
6 68755 6HEEZA NIPPA Calven Russell
7 15256 7CHATTERING TEETH Calven Russell
8 64357 8REIKO BEAR Ashleigh Ellen
RACE 6 4:29 PM
BALLARAT GAP CAFE
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 54413 1BIG LITTLE SIS Bernie Ender
2 33636 2BRAVE TRAVELLER Frank Meyer
3 72555 3WINLOCK SQUINTS Calum Blake
4 77667 4MAHOGANY STORM Alfred King
5 64246 5GINO GAMBINO Mark Johnson
6 62436 6FAWN ILLUSION Daryl Weightman
7 61724 7VOLCANIC LAVA Paul Pace
8 53865 8BUSH TIGER Damian Fleming
RACE 7 4:52 PM
BOTTLE-O (2-3 WINS)
Expand
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 84322 1BERKEL BOY John Frewin
2 14433 2CRACKERJACK PHIL Gary Hansen
3 16342 3BATMAN'S DREAMS Aaron Debattista
4 37486 4REMEMBER PRINCE Aaron Debattista
5 41274 5DAPH'S ECHO Donna Knight
6 28477 6INDIGO INDY Sarah Swan
7 62627 7DARRA DAWNNE Jenny Weber
8 73217 8BRINDLE FIRE Robert Tolson
RACE 8 5:14 PM
REVOLUTION PRINT
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 27564 1PETE CABANG Andrew Mooney
2 36526 2RUNNING THE WIND Kate Jackson
3 37662 3ASTON REMI Michael Chilcott
4 13431 4DANCE DIVA DANCE Michael Meyer
5 24733 5SEND IT SOCKS Keith Lloyd
6 61515 6MISS MARLEY Vivianne Giles
7 53656 7BLOW ME KISSES Troy Deglaitis
8 62644 8EMPIRE BAZ Mark Johnson
RACE 9 5:32 PM
3BA/POWER FM
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 24345 1KILLER MISS Vivianne Giles
2 753 2AUNT FINNIE Troy Deglaitis
3 23423 3BAKALI GEORGE Leland Medcraft
4 4764 4JAVEN BALE Correy Grenfell
5 65672 5FAIRYTALE POPPY Delaine Vigor
6 46352 6PARASITE Bernie Ender
7 54564 7RIVAL WIGGY Darrell Leathan
8 44747 8MY ANNABELLE Joe Uglietta
R 875 9CROWN SUZIE Mark Johnson
R F8 10PAUL'S HAPPY Paul Pace
RACE 10 5:54 PM
TAB VENUE MODE (1-2 WINS)
Expand
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 67557 1RUBY ARIZONA Robert Tolson
2 53331 2CASH NO CREDIT Shara Quinlan
3 44555 3FOLLOW THE QUE Mark Johnson
4 25663 4FAIRYTALE SWANK Peter Grills
5 47554 5PYRENEES PEGASUS Ian Robinson
6 54378 6WINDBURN Michael Meyer
7 74646 7BRIGHT BLUE Craig Hughes
8 451 8MAGICAL MAX Greg Doyle
RACE 11 6:17 PM
GPP 3300 LASER
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 6
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 65655 1PAT'S ME MUM Donald Jarvis
2 63885 2DEFIANCE Elizabeth Lloyd
3 26546 3ROCKY STRIKE Calven Russell
4 31441 4COCONINO Judith Mccullagh
5 66442 5LIMBURG SPECIAL Peter Reivers
6 13721 6ROXY USUKI Donna Knight
7 38776 7SAVANNAH LEE Aaron Blake
8 15542 8ASTON ROXY Michael Chilcott
R 45526 9DAPH'S WALLY Donna Knight
R 72366 10GO WHEELS Ebony Deglaitis