Ballarat

Monday, 19th Apr 2021


RACE 1 2:57 PM
EUREKA CONCRETE
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 8335 1PRESS ON John Higgins
2 73346 2PACIFIC EXPRESS Sheila Donlon
3 63322 3MOON SHINE Deborah Coleman
4 38484 4WHY ARANDT David Gehan
5 33254 5BUTTERFLY INDEE Thomas Boehmke
6 62624 6HEART OF GOLD Noel Walsh
7 6866 7MAKAYLA'S DIVA Ronald Fisher
8 53 8MR. BUDDY LEE Nick Lecchino
R 24566 9OCH EYE MUM Andrew Morrison
R 74767 10FANCY TRANCE William Donlon
RACE 2 3:20 PM
BACKMANS PET FOODS
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 875 1TINKER YAP Ricky Coleman
2 663 2COSMETIC ROSE Peter Dunlevey
3 67 3POTION EMOTION Donna Robertson
4 85445 4TINKER JOY Ricky Coleman
5 2765 5MIDNIGHT MILE Robert Hodgson
6 35764 6INKY'S FIREBALL David Long
7 454 7DARK SOUL John Barbara
8 42225 8EXIT SIGN Nathan Hunt
R 74767 9FANCY TRANCE William Donlon
RACE 3 3:37 PM
GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 32235 1BAKALI GEORGE Leland Medcraft
2 23233 2ISLAND CHIEF Peter Dunlevey
3 42266 3TINKER HAZARD Deborah Coleman
4 3654 4MYSTIC MUSE Briana Robertson -leech
5 55455 5TINKER GYPSY Craig Burns
6 35276 6QUEEN LISA Laura Barnes
7 25677 7ZOOM FLY THREE David Gehan
8 87 8PHOENIX FLIGHT Thomas Boehmke
R 74767 9FANCY TRANCE William Donlon
RACE 4 3:52 PM
STEVE TUDOR ELECTRICAL
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 44733 1AMNESTY GIRL Sandra Waycott
2 87635 2MAHOGANY FLAME Alfred King
3 27563 3INGA ASSALT Leslie Wright
4 35153 4SOUNDSTAGE Leland Medcraft
6 16444 6RAW GOSSIP Robert Bate
7 74166 7RIVERDALE TIFANY Matthew Abela
8 55758 8RUBY ARIZONA Robert Tolson
RACE 5 4:19 PM
BOTTLE-O (1-4 WINS)
Expand
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:545
  • Stake money:$950 - $275 - $140
Box Form Name Trainer
1 88347 1STAN'S HOPE Sheila Donlon
2 35545 2ISOTOPE Jason Tolson
3 65655 3TOMMY CAWBOURNE Darrell Leathan
4 67438 4UNA STAR Billy Mcrae
6 37728 6LEA ARANDT Margaret Brealey
7 55145 7BLAZIN' ZEN Scott James
8 25737 8PYRENEES PEGASUS Ian Robinson
RACE 6 4:39 PM
TAB VENUE MODE (1-2 WINS)
Expand
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 33518 1DAPH'S DESI Donna Knight
2 85657 2ENID'S ANGEL Alfred King
3 21755 3BOUND BY Robert Chivell
4 47253 4SHE'S SOMETHING Noel Walsh
5 33752 5AMRON MAN Marcus Abey
6 67176 6LOOK AROUND Katrina Evans
7 77688 7FIRE WITCH William Donlon
8 42617 8INSOMNIA AGOGO Max Zammit
RACE 7 5:07 PM
GREYHOUND CLUBS VICTORIA
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 53454 1DIVA DOT Jason Formosa
2 61788 2SOUTH EAST QUEEN Wendy Saathoff
3 47745 3CRAZY OLD FOOL Jason Formosa
4 18157 4LILLY PATCH Joshua Formosa
5 53761 5INDY'S HAPPY Peter Craig
6 17451 6ASTON MALMO Maddison Hooke
7 57753 7JONO'S EXPRESS Keith Kelly
8 65388 8BLACKPOOL MARVEL Adrian Kenyon
RACE 8 5:23 PM
REVOLUTION PRINT
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 44438 1ROCKSTAR HAYNES Renee Kenyon
2 334F8 2G'DAY MUSCLES Gayle Lemin
3 66544 3OUR GIRL BAILEE Michael Said
4 66541 4MAC ZEPHYR Benjamin Abela
5 86751 5STARCHIE Brent Merton
6 68675 6MAHOGANY QUEEN Alfred King
7 15347 7GYPSY CINNAMON Donna Knight
8 32636 8PETE CABANG Andrew Mooney
R 67655 9LIGHTNING ARTIST Briana Robertson -leech
R 27445 10BRAVE TRAVELLER Frank Meyer
RACE 9 5:42 PM
GCV #13STRONG (1-2 WINS)
Expand
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 12356 1LITTLE WINNIE Brent Merton
2 42474 2TRENDING WAVE Donna Knight
3 34314 3SWEET SUZIE Ricky Coleman
4 27534 4MISS IMMY Marcus Abey
6 45545 6PIPER'S UNICORN Thomas Boehmke
7 42562 7LIMBURG SPECIAL Peter Reivers
8 16275 8RIVERDALE GOLDIE Ian Green
RACE 10 6:04 PM
GPP 3300 LASER (2-3 WINS)
Expand
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 52127 1WILL'S BELLA Colin Baker
2 33342 2COCONINO Judith Mccullagh
3 36673 3WISHLY BALE Jason Formosa
4 64338 4MIDNIGHT FUSSED Laura Barnes
6 17534 6BLACKPOOL COCO Renee Kenyon
7 41163 7SADIE ROSE Maddison Hooke
8 51857 8BLUEY MCGEE Gayle Lemin
RACE 11 6:20 PM
BALLARAT GAP CAFE
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 25764 1COYOTE UGLY Gayle Lemin
2 23672 2KNUCKLE BUSTER Kate Jackson
3 51247 3BLUE YAALA Jason Wickham
4 48167 4BELL PARK DRAGON Jack Campbell
5 26243 5ONCE A KING Philip Dower
6 13253 6DECKER Glenn Campbell
7 18666 7COOL STORY BRO Nathan Hunt
8 16646 8HEY VAIN ELAINE Ronald Fisher
RACE 12 6:45 PM
A1 SIGNAGE
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 77186 1SCARLATTO Peter Dunlevey
2 35727 2UNA'S BOY Gregory Mcrae
3 47787 3MIZUKI ROSE William Donlon
4 86741 4RUSTY NAIL Keith Kelly
5 57352 5LANA'S IMAGE Jane Hooke
6 77248 6KRAKEN COURAGE Robert Hodgson
7 27417 7FLOPPY ROO Colin Baker
8 73486 8MOYARRA WHIZ Steven Waycott