Ballarat

Monday, 21st Sep 2020


RACE 1 2:49 PM
GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 84562 1JAFAR BALE Samantha Grenfell
2 33663 2SWAMP DONKEY Kevin Ward
3 8776 3WORK CHAT Gregory Couldridge
4 88556 4BIG TANGO Tony Cortese
5 76 5SUPER HARRY Keith Lloyd
6 75554 6ASTON BARTY Matthew Marshall
7 43635 7BLACKPOOL STORM Renee Kenyon
8 2523F 8OLLIE Kevin Quinn
R 65736 9MAHOGANY FLAME Alfred King
R 335 10BETTY'S ENTITY Donna Knight
RACE 2 3:09 PM
BOTTLE-O
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 82884 1SON OF PETER Jason Formosa
2 86727 2LILY LEOPARD Chloe Dew
3 45728 3BUY THE DIP Scott James
4 5584 4BLAIR'S TULIP Frances Matthyssen
5 73284 5ROUGH RIDE John Higgins
6 76764 6SUMMER SIREN Thomas Boehmke
7 F5772 7MADDINGLEY PARK Sophie Monaghan
8 3854 8ROCKSTAR DUFF Samantha Grenfell
R T844 9CURIOUS YAALA Jason Wickham
R 85855 10HARLEY BALE Samantha Grenfell
RACE 3 3:27 PM
EUREKA CONCRETE
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 63 1GORDELLE BALE Donna Robertson
2 3227 2BENEFIT SUMMARY Wade Green
3 42231 3KALANY BALE Samantha Grenfell
4 64847 4GALAXY HORSE Lewis Green
5 7655 5CHARLOTTE TULIP Rene Matthyssen
6 63463 6LA LA JERSEY Donna Knight
7 656 7MISS ZARA Thomas Matthyssen
8 5755 8ROWER'S RULE Kevin Ward
R 6655 9QUEEN LISA Gregory Couldridge
R 8528F 10ASTON DIMPLE Matthew Marshall
RACE 4 3:44 PM
GREYHOUND CLUBS VICTORIA
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 55456 1IEISHA BALE Correy Grenfell
2 15F42 2DINNER ROLL Marcus Lloyd
3 65436 3JULLISA BALE Samantha Grenfell
4 32551 4RIVERDALE TOMMY Matthew Abela
5 43615 5BELLA PORSCHA Dylan Cortese
6 47311 6BUSY IZZY Dylan Cortese
7 3F548 7LUCKY YAP Lewis Green
8 34622 8ALVIRA Elizabeth Lloyd
R 17755 9LATHYRUS Mim Gilders
R 23346 10SIMMO GOGOLAC David Gehan
RACE 5 4:07 PM
SIRES ON ICE (1-2 WINS)
Expand
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 76537 1SUPERCROSS Anita Gibbons
2 F2574 2BELENA BLAZE Raymond Brewer
3 17532 3SAINTLY ROSE Gregory Couldridge
4 75633 4TRISKELION Raymond Gatt
5 16484 5MR. BLURTON Kevin Ward
6 73433 6RIVERDALE SHINE Ian Green
7 42122 7LUBOKO Bruce Wellington
8 67687 8BOURNE MAXIMUM Raylene Gavin
R 36166 9LITIGATOR Andrew Mooney
R 23564 10AEROLITHOLOGY Andrew Mooney
RACE 6 4:27 PM
BACKMANS PET FOODS
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 84214 1SHAZBOT Gregory Couldridge
2 34671 2BARBADOS DREAM Rita Gatt
3 26552 3LEKTRA LOOPY Kerry Jenner
4 32736 4THISTLE ROCK Rohan Gladman
5 2F586 5MAGIC LANTERN Andrew Mooney
6 71723 6ASTON JANSZ Gregory Couldridge
7 68475 7YONDU Jason Formosa
8 66533 8SEND IT SOCKS Keith Lloyd
R 44275 9HONEST KEITHY Steven Chircop
R 77554 10KNOW SUCCESS Alan Clayton
RACE 7 4:54 PM
REVOLUTION PRINT
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:450
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 62461 1HONEY ECLIPSE Sandra Elmes
2 82843 2YAALA ECLIPSE Theresa Welsh
3 27725 3FRIED WHITE BAIT Wade Green
4 73868 4LOCK PEPPER Linda Desmond
5 65772 5DAISY HILL LAD Alan Bayliss
6 77363 6KRAKEN BO Barry Hall
7 74864 7WHY NOT PATRICK Wayne Gray
8 55288 8TITANIUM LAD Kenneth Howat
R 12147 9TOYED Chloe Dew
R 71868 10UNA STAR Gregory Mcrae
RACE 8 5:14 PM
A1 SIGNAGE
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:545
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 55P63 1KISSABLE Suzanne Mannion
2 52156 2DUNDEE BLITZ Michael Gibbons
3 65245 3REZZIE'S CHOICE Brian Brown
4 72667 4UNIQUE QUALITY Ronald Gilliland
5 61742 5CHASING BEERS Neil Baker
6 17575 6DARWIN O'CONNOR Sean Cachia
7 12655 7MIDNIGHT TITAN Brian Brown
8 27556 8KURRI KURRI Nathan Hunt
RACE 9 5:34 PM
3BA/POWER FM
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 6
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 71747 1PIPER'S UNICORN Thomas Boehmke
2 83472 2INDY NEVADA Donna Knight
3 48287 3LAINEY BASIL Donna Knight
4 45336 4GRAND GIVEAWAY Shaun Baulch
5 38758 5INVICTUS LENNY Andrea Gurry
6 87667 6JAYLA BALE Lewis Green
7 37251 7SILVER BRONX Robert Weightman
8 52371 8FLOPPY ROO Colin Baker
R 18482 9PAPA PANDA Travis Monaghan
R 87165 10DONE TIME Tony Cortese
RACE 10 5:53 PM
GPP 3300 LASER
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 67325 1CRAZY OLD FOOL Jason Formosa
2 36431 2DARLEY PARK Michael Davison
3 85648 3BUSY BELLA Danny Cortese
4 21388 4OUTLAW DONNY Anita Gibbons
5 44763 5CATCH KATE Donna Knight
6 76612 6SCARLATTO Diane Ireland
7 33734 7KURTLEE BALE Rachel Baulch
8 62176 8TWINKLE LOVE Michael Gibbons
R 31237 9LA LA LUCKY Rita Gatt
R 88272 10SIR JULIAN Jason Formosa
RACE 11 6:10 PM
JA CATERING & FUNCTIONS
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 46515 1CAIRNLEA ABBY Raymond Gatt
2 64462 2BLACKPOOL PANTHA Renee Kenyon
3 31728 3DUST UP Wade Green
4 63135 4POLLY'S VARCOE Wade Green
5 46141 5LANA'S IMAGE Jane Hooke
6 57331 6DEBUT KNIGHT Anthony Sacco
7 48833 7FERNANDO'S FLARE John Chircop
8 56364 8DEVIL'S CARTEL Linda Desmond
R 21474 9BAD BAILEY Paul Pace
R 28658 10NARCELLE Kevin Gavin
RACE 12 6:28 PM
DOWNLOAD THE NEW WATCHDOG APP
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:390
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 32573 1GREASE LIGHTNING Gregory Couldridge
2 84487 2SUDOKU NINJA Wade Green
3 88464 3KELLI POCHETTE Ann Panetta
4 62622 4ASTON MILLA Laurie Mallia
5 75574 5FALCONETTI John Kruisselbrink
6 74533 6SMASH FLASH Sophie Monaghan
7 58646 7CHIEF COMMAND Raymond Gatt
8 31647 8BURNER BLACK Lewis Green
R 65545 9SUPERIOR CHARRY Douglas Condon
R 85676 10BROKEN PIECES Jason Formosa